Pozycjonowanie

Bez wątpienia zetknąłeś się już z określeniem mówiącym, że „jeśli nie ma Cię w Google, to nie istniejesz” oraz sformułowaniem „pozycjonowanie stron”. Czym właściwie jednak jest pozycjonowanie? Poniżej, w telegraficznym skrócie, spróbujemy przybliżyć Ci wyjaśnienie oraz pokazać, dlaczego jest ono tak istotne w działalności w Sieci.

Pozycjonowanie są to wszystkie działania mające na celu zwiększenie widoczności Twojej witryny w wynikach wyszukiwania. Niezależnie, czy prowadzisz sklep internetowy, blog, czy portal informacyjny – im większa Twoja widoczność, tym większy ruch na Twojej stronie. W oczywisty sposób przekłada się to z kolei na jej popularność, zaś w przypadku sklepów internetowych – na zwiększenie Twoich obrotów.

Dlaczego pozycjonowanie jest tak istotne? Odpowiedź jest dość prosta – według badań 90% ruchu ze wszystkich zapytań kończy swoją „żywotność” na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.

Co to w praktyce oznacza? Przedstawmy to na przykładzie. Załóżmy, że sprzedajesz karmę dla chomików, zaś liczba osób poszukujących karmy dla chomików w Internecie w skali miesiąca wynosi 10 000. Oznacza to, że 9 000 z nich sprawdzi wyłącznie pierwszą stronę wyników wyszukiwania, nie przeglądając dalszych stron. Jeśli nie ma Cię na pierwszej stronie sam łatwo możesz stwierdzić, ilu potencjalnych Klientów traci Twój sklep.

Oczywiście – to tylko bardzo uproszczony przykład, jednak w dość klarowny sposób ukazujący, na ile ważne jest pozycjonowanie w działaniach promocyjnych w sieci. Dodać tu należy, że działania z tego zakresu zaliczyć można w skład metod z zakresu tzw. „growth hackingu”, czyli najtańszych, skutecznych technik pozyskiwania ruchu dla strony internetowej.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie pozycjonowania, bądź stosowanych przez nas metod – zapraszamy Cię do kontaktu z nami poprzez formularz. Z chęcią odpowiemy na każde z nich i przedstawimy Ci proponowane przez nas działania!

 

Nasze motto brzmi: Płać za efekt, a nie za gadanie i ściemnianie.

 

Bezpłatna wycena, konsultacja? Skontaktuj się z nami…

Odezwij się do nas klikając na link z kontaktem

Social MediaKomputerySprzedaż AllegroMateriały eksploatacyjneSzkolenia komputerowePozycjonowanieTworzenie WWWSprzedaż części do samochodów i motorówWprowadzenie produktów Twojej firmy na AllegroRękodziełoKontakt

VIParche.pl – Wszelkie Prawa Zastrzeżone
facebook.com/VIParche